„Oni – nasi byli partnerzy z dziećmi, nowymi połówkami lub bez nich”, „Moje, twoje, nasze i ich dzieci”, „Nasi rodzice, byli teściowie, nasze rodzeństwa, nasi krewni” – te przykładowe tytuły rozdziałów z książki Gutek i Eichelbergera pokazują skalę wyzwań, z którymi muszą się mierzyć osoby z patchworkowych rodzin. A wyzwań jest aż nadto – zarówno tych psychologicznych, jak i logistycznych, związanych z organizowaniem sobie codzienności, z tym jak dzielić się opieką nad dziećmi czy jak spędzać wakacje lub święta.
W książce można znaleźć pomoc w wielu niełatwych i niezwykle delikatnych kwestiach, między innymi takich jak budowanie relacji z macochą czy ojczymem własnego dziecka, dziećmi nowego partnera, ale też z własnym dzieckiem, które – „rozgrywane” przez drugiego rodzica – nie chce utrzymywać z nami kontaktu.
Rodzicielstwo i budowanie dla dobra dzieci dobrych relacji ze wszystkimi krewnymi to najważniejszy z poruszanych tematów. Książka daje konkretną i wyczerpującą odpowiedź na pytanie, jak być mądrym i odpowiedzialnym rodzicem w najtrudniejszych momentach, czyli wtedy, gdy rozpada się rodzina i gdy tworzą się nowe związki.
Książka Gutek i Eichelbergera może być jednak przydatna i cenna nie tylko dla patchworkowych, ale dla wszystkich rodziców. A także dla osób, które rodzicami nie są.
Pokazuje, że z wieloma wyzwaniami, z którymi zmagają się patchworkowe rodziny, (choć często w innej skali) mierzy się większość zwyczajnych rodzin. Źródło: https://dziecisawazne.pl
Książkę do wypożyczenia znajdziesz w katalogu INTEGRO